MizuMiskolc
Egyéb

Cinefest 2016. hírek : Kisjáték- és kísérleti filmek valamint animációs alkotások versenyprogramja

Kivételesen erős a Jameson CineFest idei versenyprogramja is: gondosan válogatott, Oscar-jelölt, Cannes-ban, Berlinben már bizonyított, vagy éppen a felfedezés kapujában álló fiatal filmesek legjobb munkáit láthatjátok szeptember 9-től Miskolcon.

Jameson CineFest 2016

Nemzetközi versenyprogram / Kisjáték- és kísérleti filmek
International competition / Short Features and Experimental Films

Uránia terem / Uránia Screen

2016.09.09. PÉNTEK/FRIDAY

21:00 – Premier
1.blokk – 96 min.

Ismétlés/Repetition: 09.10. 21:00 Béke

ADAPTACJA / ADAPTATION / ALKALMAZKODÁS
D: Bartosz KRUHLIK
(Poland) 30:00 min

AU TEMPS DES MONSTRES / WHEN MONSTERS WERE REAL / AMIKOR MÉG ÉLTEK SZÖRNYEK
D: Sophie FARKAS BOLLA
(Canada) 22:00 min

BALCONY / ERKÉLY
D: Toby FELL HOLDEN
(UK) 17:00 min

BETONFRASS / CONCRETE CANCER /BETONKEMÉNY
D: Karsten KRANZUSCH
(Germany) 26:56 min

2016.09.10. SZOMBAT/SATURDAY

19:00 – Premier
2.blokk – 94 min.

Ismétlés/Repetition: 09.11. 21:00 Béke

BLIND DATE Á LA JUIVE / JEWISH BLIND DATE / ZSIDÓ VAKRANDI
D: Anaelle MORF
(Switzerland) 15:54 min

BUDDY / HAVER
D: Niels BOURGONJE
(Netherlands) 11:30 min

CONTRE-CHAMP /ELLENSNITT
D: Michaël DE NIJS
(Belgium) 20:00 min

EL POZO / THE WELL / A KÚT
D: Hector DOMÍNGUEZ, Viguera QUEIJA
(Spain) 29:59 min

GOODMAN / JÓEMBER
D: Anna YANOVSKAYA
(Russia) 15:54 min

2016.09.11. VASÁRNAP/SUNDAY
19:00 – Premier
3.blokk – 92 min.
Ismétlés/Repetition: 09.12. 21:00 Béke

HERMANOS / BROTHERS / TESTVÉREK
D: Javier ROLDÁN
(Spain) 19:00 min

HOUVAST / HOLD ON / TARTS KI!
D: Charlotte SCOTT-WILSON
(Netherlands) 21:45 min

INCOMPLETS / INCOMPLETE / HIÁNYOSSÁG
D: Mickaël SCHAPIRA VILLAIN
(France) 12:22 min

JUST LIKE YOU / PONT MINT TE
D: Philip W. DA SILVA
(Sweden) 26:00 min

KAPUNKA
D: Tal GREENBERG
(Israel) 12:00 min

2016.09.12. HÉTFŐ/MONDAY
19:00 – Premier
4.blokk – 92 min.
Ismétlés/Repetition: 09.13. 21:00 Béke

KRYO / KRIO
D: Christoph HEIMER
(Germany) 32:31 min

LIVE / ÉLET
D: Elena PISKAREVA
(Russia) 16:28 min

LANDLORD / FŐBÉRLŐ
D: Reda MUSTAFA
(France) 16:26 min

ONE SHOT / EGY LÖVÉS
D: Andrea CASASECA
(Spain) 10:05 min

PAYWAT / THE ROAD LESS TRAVELLED / JÁRATLAN ÚT
D: Mithunchandra CHAUDHARI
(India) 14:47 min

 

2016.09.13. KEDD/TUESDAY
19:00 – Premier
5.blokk – 87 min.
Ismétlés/Repetition: 09.14. 21:00 Béke

PRIMAVERA ROSA EN EL KREMLIN / PINK SPRING IN THE KREMLIN / RÓZSASZÍN TAVASZ A KREMLBEN
D: Mario de la TORRE
(Spain) 19:00 min

ANNA
D: Or SINAI
(Israel) 24:00 min

REYS / THE BOSS / A FŐNÖK
D: Rizgar HUSEN
(Iraq/UEA/Qatar) 21:00 min

RUSSIAN ROULETTE / OROSZ RULETT
D: Ben ASTON
(UK) 5:00 min

SAMIRA
D: Charlotte A. ROLFES
(Germany) 16:28 min

2016.09.14. SZERDA/WEDNESDAY
19:00 – Premier
6.blokk – 99 min.
Ismétlés/Repetition: 09.15. 21:00 Béke

SCHWIMMSTUDE / SECRECIES / ÚSZÓLECKE
D: Katja BENRATH
(Germany) 6:02 min

THE CHOP / A HENTES
D: Lewis ROSE
(UK) 16:48 min

THE SAME BLOOD / VÉR A VÉREMBŐL
D: Mitry SEMENOV-ALEINIKOV
(Belarus) 14:59 min

TRADITION / HAGYOMÁNY
D: Dmitry GOLUBOV
(Russia) 24:16 min

TREFFEN ZWISCHEN ZWEI PARKENDEN AUTOS / MEETING BETWEEN TWO PARKED CARS / KÉT PARKOLÓ AUTÓ KÖZÖTT
D: Anna LINKE
(Germany) 25:53 min

TURNO DE NOCHE / NIGHT SHIFT / ÉJSZAKAI MŰSZAK
D: Vicente RUÍZ DE LEÓN
(Spain) 9:30 min

2016.09.15. CSÜTÖRTÖK/THURSDAY
17:00 – Premier
7.blokk – 79 min.
Ismétlés/Repetition: 09.15. 23:00 Béke

VOID / ÜRESSÉG
D: Milad ALAMI, Aygul BAKANOVA
(Denmark/Finland) 17:00 min

WERT DER ARBEIT / SWEEPER’S PRIDE / A MUNKA BECSÜLETE
D: Matthias KOßMEHL
(Germany) 7:20 min

YAADIKOONE
D: Marc PICAVEZ
(France) 22:31 min

ZU IHRER EIGENEN SICHERHEIT / FOR YOUR OWN SAFETY / AZ ÖNÖK BIZTONSÁGA ÉRDEKÉBEN
D: Florian HEINZEN-ZIOB
(Germany) 15:00 min

QUI N’A PAS SA PART D’OMBRE / WHO DOESN’T HAVE A DARK SIDE / MINDENKINEK VAN SÖTÉT OLDALA
D: Leo FAVIER
(France) 15:16 min

Nemzetközi versenyprogram / Animációs filmek
International competition / Animation Films

 

2016.09.10. SZOMBAT/SATURDAY
17:00 – Premier
110 min
Ismétlés/Repetition:

1.: 09.10. 23:00 Uránia
2.: 09.11. 23:00 Béke

A COAT MADE DARK / EGY BEMOCSKOLT KABÁT
D: Jack O’SHEA
(Ireland) 9:56 min

ALIKE / UGYANÚGY
D: Daniel MARTÍNEZ LARA
(Spain) 8:01 min

CONTE DE FÉES L’USAGE DES MOYENNES PERSONNES / FAIRYTALE FOR AVERAGE PEOPLE / TÜNDÉRMESE ÁTLAGEMBEREKNEK
D: Mazlo CHLOÉ
(France) 14:00 min

ENCORE UN GROS LAPIN? / BIG BUNNY AGAIN? / MÁR MEGINT EGY NYÚL?
D: Emilie PIGEARD
(France) 6:12 min

PORTRAIT OF A WIND-UP MAKER / EGY JÁTÉKKÉSZÍTŐ PORTRÉJA
D: Darío PÉREZ
(Spain) 04:35 min

TAVSAN KANI / RABBIT BLOOD / NYÚLVÉR
D: Yagmur ALTAN
(Turkey) 04:36 min

THE COPYIST / A MÁSOLÓ
D: KŐSZEGI Tamás
(Hungary) 07:45 min

VOYAGER
D: Loic MAGAR, Roman VEIGA
(France) 9:30 min

UKA
D: Valle Comba CANALES
(Spain) 03:00 min

REVOLTOSO / REBELLIOUS / LÁZADÓ
D: Arturo „Vonno” AMBRIZ, Roy AMBRIZ
(Mexico) 29:00 min

EYE FOR AN EYE / SZEMET SZEMÉRT
D:  Steve BACHE, Mahyar GOUDARZI, Louise PETER
(Germany) 4:00 min

A NYALINTÁS NESZE / THE NOISE OF LICKING
D: ANDRASEV Nadja
(Hungary) 9:00 min

A kisjátékfilmes szekcióban sajnos egynek sem, de az animációs blokkban két magyar alkotásnak is szurkolhatunk.

Lichtenstein Raymond
filmesztéta

Ez is érdekelhet

A Győri kapu közlekedéséről beszélgettek a Kapuzörgetők

Ray

CINEFEST 2019 HÍREK – Oscar-díjas és Arany Pálma-díjas kisfilmek a CineFest  versenyprogramjában

Ray

Nyári napközis táborok 2019.

Gyöngyösi Mariann

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.