Kezdőlap HAZÁNK Hazánk - Sport

Gálicz Péter bronzérmet szerzett a vizes VB-n!

Gálicz Péter bronzérmet nyert a nyíltvízi úszók 25 kilométeres versenyében csütörtökön a Lupa-tavon rendezett világbajnokságon.

A szám másik magyarja, Kalmár Ákos – aki első világversenyén szerepelt ebben a szakágban – a nyolcadik helyen zárt.
A 22 éves Gálicz a magyar küldöttség negyedik érmét szerezte a hazai rendezésű vizes világbajnokságon. A medencés úszók között Milák Kristóf 100 és 200 méter pillangón diadalmaskodott, a Lupa-tavon pedig a magyar váltó második lett.
A férfiak 25 kilométeres számát az olasz Dario Verani nyerte, miután lehajrázta a legutóbbi két világbajnokságon aranyérmes francia Axel Reymondot.

A női mezőnyben Rohács Réka a nyolcadik helyen végzett, a versenyt elképesztő befutó után célfotóval a brazil Ana Marcela Cunha nyerte, ezzel megszerezte ebben a számban az ötödik világbajnoki címét.