Dobogóra állhattak a miskolci kenusok.

Szegeden, a Maty-éren rendezték meg a felnőtt gyorsasági kajak-kenu magyar bajnokságot, ahol két bronzérmet szereztek a DVTK sportolói. Négy diósgyőri versenyző állt rajthoz a háromnapos országos bajnokságon, ami egyben világbajnoki válogató verseny is volt. A pénteki nyitónapon, Bodonyi András C1 1000 méteren a negyedik, ugyanezen a távon C2-ben pedig a harmadik helyen zárt, míg Győri Gréta szintén negyedik lett C2 női 1000 méteren. A második versenynapon az 500 méteres távon Bodonyi András egyéniben a hetedik, párosban a hatodik helyet szerezte meg csakúgy, mint Győri Gréta a női mezőnyben. A zárónapon a DVTK második érmét Orosz Adrienn szerezte, aki a K2 női 200 méter fináléjában a harmadik helyen szelte át a célvonalat. Testvérével, Orosz Ákossal a K2 vegyes 200 méteres számában is közel jártak a dobogóhoz, ahol mindössze 13 századdal maradtak le a harmadik páros mögött és lettek negyedikek. Vasárnap Bodonyi András a C4 férfi 200 méteren a negyedik, míg Győri Gréta hatodik és nyolcadik hellyel zárta a versenyt.

(Fotó: dvtk.eu)