Átadták a Sipos Márton Sportuszodát Szekszárdon. Az akadálymentesített sportkomplexumban egy 254 fő befogadására alkalmas lelátó, tanmedence és versenymedence is helyet kapott. Emellett sportszaunát, edzőtermet és medenceliftet is kialakítottak a több mint 2400 négyzetméter alapterületű létesítményben.
Az uszoda névadója, a szekszárdi születésű Sipos Márton (1900-1926) 1922-ben százméteres mellúszásban világcsúcsot állított fel.
A Sport utcai, a 2012-ben átadott élményfürdő és városi sportcsarnok mellett épült, 2458 négyzetméter beépített alapterületű létesítményben egy 8×16 méteres tanmedence és egy 25×33 méteres medence található, utóbbiban vízilabdapálya és úszósávok is kijelölhetőek.
A mozgássérültek számára mosdót, öltözőt, medenceliftet építettek, az uszodában van 250 fős lelátó, sportszauna, pihenőterasz és merülőmedence. Az épületet geotermikus hővel fűtik.
(Fotó: MTI)