A még veretlen Diósgyőr 13 ponttal legyőzte a vendég Győrt a női kosárlabda NB I döntőjének első mérkőzésén.

A bajnokság fináléjában az elmúlt kiírásban ezüstérmes Győr és a tavaly harmadik DVTK küzd a végső diadalért. Az első félidő nagyszerű színvonalú játékot hozott, melyben fokozatosan kerekedett felül a DVTK, azonban a nagy szünet előtt nyolc pontra zárkózott a Győr. A térfélcserét követően kiélezettebb lett a küzdelem, és csak a negyedik negyedben sikerült megtörni a kisalföldieket. A vége igazi örömjátékot hozott, a nagyszerű Milica Jovanović vezérletével a DVTK HUN-Therm megérdemelten győzött (75-62), így 1-0-ra vezet a döntőben – olvasható a sportklub honlapján.

DVTK HUN-Therm – SERCO UNI Győr 75-62 (20-15, 20-17, 19-19, 16-11)

Miskolc, DVTK Aréna, 3300 néző. Játékvezetők: Tóth Cecília, Tőzsér Dénes, Makrai Márton.
DVTK: Aho N. 10/6, Charles 16/3, Lelik 6/3, Jovanović 22/15, Grigalauskyt? 8. Csere: Kányási 10/6, Garbin 3/3, Tenyér, Aho T. Vezetőedző: Völgyi Péter.
Győr: Ruff-Nagy 15/9, Bach 16/6, Dubei 10/6, Gyöngyösi 10/6, Goree 6. Csere: Dombai 5/3, Hegedűs, Küllős. Vezetőedző: Cziczás László.

A második mérkőzést szombaton rendezik Győrben.

(Nyitókép: Vajda János/MTI)