Kezdőlap HAZÁNK Hazánk - Sport

K.O. az EB nyitányon

A 17. labdarúgó Európa-bajnokság nyitómeccsén a házigazda Németország simán legyőzte Skócia válogatottját.

A hazaiak rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést és kétséget sem hagytak afelől, hogy ki nyeri a nyitómérkőzést. A Bayer Leverkusen német bajnok és kupa győztes szélsője, Florian Wirtz kezdte a gólgyártást a 10 percben, majd a Bayen München sztárja, Jamal Musiala duplázta meg az előnyt a 19. percben.

A skót válogatott mintha a pályán sem lett volna.

A folytatásban is Julian Nagelsmann együttese dominált, amely a szünet előtt a harmadik gólt is megszerezte. Ryan Porteous szabálytalankodott a német csapatkapitánnyal, Gündogannal szemben, a videózás után megítélt 11-est Kai Havertz váltotta gólra. A játékvezető ráadásul kiállította a skótok 15-ös mezszámú játékosát, így a németek három gólos előnnyel és emberelőnnyel vonulhattak szünetre.

A második félidő is hasonló német fölényt hozott, majd a 68. percben meg is érkezett a negyedik gól a csereként beállt Niclas Füllkrug révén, aki védhetetlenül bombázott a bal felső sarokba.

A hátralévő időszakban a játék képe nem változott, az emberhátrányban játszó skót válogatott a saját térfeléről sem nagyon tudott kijönni, a 87. percben azonban egy szabadrúgás után Rüdiger öngóljával szépítettek. A végeredményt Emre Can állította be a 93. percben.

A német válogatott fölényes, 5-1 -es győzelmet aratott, így önbizalommal telve várhatják a szerdai találkozót a mieink ellen.

Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd