Kezdőlap MISKOLC Miskolc - Közélet

Kihívás és jótékonyság – a miskolci osztályvezető főorvos is indul a Budapest-Bamako Rallyn

Dr. Simon Réka a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház Gyermekegészségügyi Központ (GYEK) Onkohaematológiai és Csontvelő-transzplantációs Osztályának vezetője, férjével Lippai Gábor vállalkozóval január 23-án áll rajthoz a nemzetközi eseményen. Az EXC Team oktatáshoz és gyógyításhoz szükséges eszközöket visz Afrikába. 
 

Az egészségügyi intézmény hivatalos Facebook oldalán számolt be arról, hogy Dr. Simon Réka és férje régóta dédelgetett álmukat váltják valóra az utazással. Évekig követték a rally eseményeket, és idén úgy döntöttek ők is neveznek. Elmondásuk szerint leginkább az motiválja őket, hogy adományokat vihetnek és segíthetnek másokon.

A Budapest–Bamako január 23-án, pénteken indul a budaörsi repülőtérről. 14 etapot, több mint 9 ezer kilométert autóznak a versenyzők és 2,5-3 hét alatt kell leérniük Sierra Leone fővárosába, Freetownba. Az út során minden nap egy GPS-koordinátát kapnak, ez alapján kell eljutniuk a célállomásokra.

Az utazás, a kaland és a megmérettetés mellett a jótékonyságról is szól. A tervek szerint iskolákat, gyermekrendelőket és egy árvaházat is fel fog keresni a házaspár. Az adományok között laptopok, tabletek, és alap egészségügyi felszerelések lesznek. A versenyzők február 9-én érnek célba.

Az afrikai mellett a magyar gyerekek is profitálnak majd a futamból. A doktornő egy egyedi, monogramos, rajtszámos, csapatnévvel ellátott, strasszköves baseballsapkát visel majd a futam alatt. Hazaérkezésük után ezt a sapkát fogják elárverezni, és az összegből a főorvosnő osztályának egy speciális, cseppszámlálós infúziós pumpát szeretne vásárolni. Az eszközzel a leukémiás és mellékvese-daganatos gyerekek napokon át, folyamatosan kaphatják a célzott biológiai terápiát.

(Fotó: B-A-Z. Vármegyei Kórház Facebook oldala)