Kezdőlap KÉK HÍREK

Megfojtotta az ebet, amelyik az ő kutyájára támadt

Egy férfi házánál három kutya volt, unokaöccse keverékei közül az egyik összeharapdálta az ő fajtiszta ebét, ezért dühében megfojtotta a támadó állatot. Állatkínzással vádolják.

A Kazincbarcikai Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen állatkínzás vétsége miatt, aki a kutyáján harapásos sérüléseket okozó keverék kutyát megfojtotta.

A vádirat szerint a vádlott egy borsodi településen lévő családi házban lakik rokonával. Az ingatlan udvarán az unokaöccse három keverék kutyát tartott, míg a vádlott a lakásban tartotta a tulajdonában lévő és általa gondozott hannoveri veréb fajtájú fajtatiszta ebet.

Még június elején a vádlott hazaérkezve azt tapasztalta, hogy kutyája a konyha padlóján fekszik véresen, testén több harapás van, a bal első lába pedig át van harapva, fölötte állt az udvaron tartott keverék kutyák egyike és folyamatosan ugatta.

A vádlott először megpróbálta megfogni a keverék kutyát, de az kiszaladt, így pórázt vett magához, üldözőbe vette a sérüléseket okozó ebet, amikor pedig a lakás egyik helyiségében sarokba szorította, rátette a pórázt, majd a kutyát megfojtotta. Az elpusztult állatot kivitte az udvarra és felakasztotta egy létrára, később a település külterületén elásta.

Az eb elpusztítását sem a másik kutya megmentése, sem az állatok közötti későbbi összecsapás elkerülése nem indokolta – szögezi le a vád.

Az ügyészség a büntetlen előéletű vádlottal szemben tárgyalás mellőzésével büntetővégzésben felfüggesztett fogházbüntetést indítványozott – tájékoztatott a vármegyei főügyészség.

(Illusztráció: Pexels)