Bár a budapesti röplabdások sokáig vezetettek, a Vegyésznek sikerült felkapaszkodnia, és „megtörni az átkot”.  A házigazda VRCK az első szettben négy, a harmadikban két fővárosi játszmalabdát hárított a 140 perces összecsapáson.

A férfi röplabda Extraliga alapszakaszának 8. fordulójában a hetedik helyen álló GreenPlan-Vegyész RC Kazincbarcika a harmadik MAFC-BME-t fogadta.

Az első játékrészben a MAFC szinte végig vezetett, nem is kevéssel, hiszen 11-17 is állt az eredményjelzőn. Innen, valamint 19-22-ről kapaszkodott fel a Vegyész, eredményesen, és bár a játszmában csak kétszer volt előnyben, de a legjobbkor (28-26, 1-0).

A budapestiek csapat alaposan bekezdett a második szettben (4-12), eddigre Toronyai Miklós vezetőedző már mindkét idejét kikérte, valamint kettőt is cserélt a feljavulás érdekében. A fiatalokkal ez csak részben sikerült, magabiztosan egyenlített a MAFC (16-25, 1-1).

Lendületben is maradtak a vendégek (8-12), nem igazán találták a ritmust a hazaiak, akiknél Péter Benedek maradt a pályán. Ekkor azonban valamin megindult (14-14), habár a hajrá előtt megint a MAFC érezhette magát nyeregben (19-22). Szabó Dávidék lemásolták az első játszmát, eredményük pedig egy újabb részsiker volt (28-26, 2-1).

Péter Benedek kétszer villant, Mudo “satuját” követően pedig Nagy Péter gyorsan időt kért (8-6). 15-10-nél minden szépen festett kazincbarcikai szemszögből, de 16-15-nél Toronyai hívta magához övéit. A végjátékban mindkét csapatnak volt lehetősége, ezúttal viszont a MAFC örülhetett (26-28, 2-2) – írja a vrck.hu.

A mindent eldöntő szettben végig a Vegyész volt előnyben, habár 13-11-nél még bizakodhattak a műegyetemisták is. Az egész mérkőzésen kiválóan játszó Mudo egy jó blokkal zárta le a több mint kétórás derbit (15-12, 3-2).

Ötszettes nyeretlenségi szériájának vetett véget a GreenPlan-VRCK, amely csütörtökön a Dunaújváros vendége lesz a férfi röplabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján.

GreenPlan-Vegyész RC Kazincbarcika – MAFC-BME 3-2 (26, -16, 26, -26, 12)
Don Bosco Sportközpont, Kazincbarcika, 200 néző. V.: Tillmann, Jámbor.
Vegyész: Páez 2, Blázsovics 8, Tarabus 10, Csoma 10, Szabó D. 19, Moraes 16. Csere: Kiss (liberó), Péter B. 11, Péter M. 2. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
MAFC: Gálvez 10, Krupánszki 7, Eke 8, Dimitrov 35, Kunert 10, Gacs 13. Csere: Pápai (liberó), Torbica 7, Szabó B. 1, Kókai. Vezetőedző: Nagy Péter.

(forrás:vrck.hu)