Cikkünk frissítése óta eltelt 2 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Az Euroliga B-csoportjának 6. fordulója ismét Spanyolországba szólított a DVTK HUN-Therm együttesét.

A piros-fehéreknek ezúttal a talán a végső győzelemre is esélyes Perfumerias Avenida volt az ellenfele. Roberto Íñiguez csapata nem is ismert kegyelmet, megérdemelten nyert tegnap (december 14.) a csapat.

Az első negyed kiegyenlítetten alakult, a spanyol együttes hárompontos előnyével zárult (21–18). A félidőig még úgy-ahogy tartotta a lépést a magyar csapat (44–35), ám a szünet után tarolt a Salamanca, amely 25 pontos különbséggel elvitte a felvonást (73–40). Az utolsó negyedben tovább nyílt az olló, a házigazda 94–52-re diadalmaskodott.

Sajnos csak egy negyedig tudtuk tartani ellenfelünk iramát. A msodik játékrészre elfogytunk fizikailag, egyszerűen kevesen voltunk. Köszönjük, hogy szurkolóink közül néhányan a helyszínen buzdítottak minket – értékelte a mérkőzést Völgyi Péter vezetőedző.

Salamanca: Dominguez 15/9, Cazorla 8/6, Crvendakić 16/6, Carleton 10, Reisingerova 5. Csere: Vilaro 3/3, Fasoula 14, Onyenwere 9, Nogić 5/3, Rodríguez 7/3, Gulbe 2. Vezetőedző: Roberto Íñiguez.

DVTK: Aho N. 3, Kányási 4/3, Guirantes 13/3, Garbin 7/3, Green 6. Cserék: Bernáth 10/6, Kiss A. 6, Aho T. 3/3, Oláh, Vég-Dudás. Vezetőedző: Völgyi Péter.

Perfumerias Avenida – DVTK HUN-Therm 94-52 (21-18, 23-17, 29-5, 21-12)

(Fotó: FIBA)