A DVTK  jégkorong csapata, esélyeshez méltóan, 6-1-re győzött az utolsó előtti, kilencedik helyen álló vendég Dunaújvárosi Acélbikák ellen a jégkorong Erste Liga alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

Ugyan kezdetben a vendégek szerezték meg a vezetést, de a szünet előtt nyolc másodperccel a hazaiak 3-1-re módosították az állást. A góllövőlistát vezető Valentyin Razumnyak a fordulást követően mesterhármast jegyzett, és a pihenő előtt fél perccel ő készítette elő Szirányi Bence találatát.

A záró játékrészben Vlagyiszlav Kulesov újra a kapuba talált és csapata ezzel a biztos sikerrel visszaszerezte a harmadik helyet a tabellán a Brassótól.

A 36 fordulós alapszakasz legjobb hat csapata a negyeddöntőbe jut, míg a 7-10. helyezettek két párban az egyik együttes második sikeréig tartó párharcban döntenek a nyolc közé kerülésről.

Értékelés
Galanisz Nikandrosz: Nagy hangsúlyt fektettünk arra, hogy jól kezdjük a meccset, az elmúlt időszakban ez kissé elmaradt. Attól függetlenül, hogy az elején betalált az ellenfél kontrolláltuk a meccset, jól reagáltunk a gólra. Az emberelőnyünk és az emberhátrányunk is nagyon jól működött. Razumnyak, a góllövő játékosunk ismét alkotott egy nagyot, de úgy gondolom, hogy ez ma egy nagyon jó csapatmunka volt. Minden egyes részletre odafigyeltek a srácok, kreatívak tudtunk maradni, sok lehetőséget ki tudtunk dolgozni. Le a kalappal a srácok előtt.

Niko Eronen: A mai meccsen mindent elrontottunk, amit lehetett. Jól kezdtük, megvolt a vezetés, de ezt követően sok hibát vétettünk. Már nincs sok hátra az alapszakaszból, mégis úgy tűnt, mint ha nem is akarnánk előre lépni. Sőt az elmúlt két meccshez képest, mint ha kettőt léptünk volna visszafelé a mai napon. Holnap következik egy pihenőnap, majd pedig azon leszünk, hogy kielemezzük a ma látott hibákat, azokat kijavítsuk és jobbak legyünk a következő meccsen.

Erste Liga
31. forduló
2023. január 15. 18:00

DVTK Jegesmedvék – Dunaújvárosi Acélbikák 6-1 (3-1, 2-0, 1-0)

Miskolci Jégcsarnok, 985 néző

Játékvezetők: Németh Márton, Dósa Krisztián, Muzsik Ferenc Norbert, Kis-Király Barna

DVTK Jegesmedvék: Voris (Kiss B.) – Wehrs, Ilvessuo, Lövei, Blasko, Mattyasovszky – Kiss R., Vojtkó, Galajda, Razumnyak, Miskolczi – Bennett, Szirányi, Berdnikov, Páterka, Kuleshov, Illés, Vas, Ritó, Farkas
Vezetőedző: Tokaji Viktor

Dunaújvárosi Acélbikák: Jarvinen (Kovács) – Brus, Léránt, Embrich, Ödman Hadzinikolic, Valtola, Kmec, Svars, Mihalik, Somogyi, Szalma, Varga, Vas, Dézsi, Niskanen, Rybchyk, Lammi, Horváth, Marosi, Tamás
Vezetőedző: Niko Eronen