Kezdőlap HAZÁNK Hazánk - Sport

Ez történt ma hajnalban az olimpián

Érem nélkül zárja a magyar csapat a mai napot

ÚSZÁS

• 200 m pillangóúszásban a szám 2019-ben világbajnoka Kapás Boglárka a harmadik idővel kvalifikált, a fél távnál az ötödik helyen fordul, végül 2:06.53 mp-cel a negyedik helyen végzett.
  • A hetedik helyen végzett a Jakabos Zsuzsanna, Veres Laura, Késely Ajna, Kapás Boglárka összeállítású magyar női 4×200-as gyorsváltó a tokiói olimpián.
  • Németh Nándor új országos csúccsal jutott döntőbe 100 méter gyorson ahol a 8. helyen ér célba.
  • Telegdy Ádám összesítésben a negyedik legjobb idővel döntős a 200 m hátúszásban
  • Cseh László is döntős az ötödik olimpiáján. Az elődöntőbe a 9. idővel jutott, de egy vetélytársát megelőzte, így holnap újra úszhat 200 m vegyesen.
  • 12 órától előfutamok jönnek: Késely Ajna (női 800 m gyors), Burián Katalin, Hosszú Katinka (női 200 m hát), Milák Kristóf, Szabó Szebasztián (férfi 100 pillangó), magyar váltó (mix 4×100 m vegyes váltó)

VÍVÁS

• Vereséggel kezdett a női tőrválogatott, a papírformának megfelelően Olaszország jutott a legjobb 4 közé, mi pedig az ötödik helyért folytatjuk.
  • Kanada ellen végig tisztes távolból futottunk az eredmény után, 8.10-kor Egyiptom ellen lépünk pástra a 7. helyért.
  • Első magyarként a hetedik olimpiáján is pástra lépett Mohamed Aida. Vele a soraiban nyert 45-28-re a csapat Egyiptom ellen, így megszerezte a hetedik helyet. A magyar csapatban Kreiss Fanni, Pásztor Flóra és Kondricz Kata vívott Mohamed Aida mellett.

VIZILABDA

• A magyar férfiválogatott rendkívül fölényes, 23–1-es győzelmet aratott Dél-Afrika felett az olimpiai vízilabdatorna csoportkörének harmadik fordulójában.

EVEZÉS

• A férfi egypárevezősök elődöntőjében Pétervári-Molnár Bendegúz az ötödik. helyen végzett a futamában, így pénteken magyar idő szerint 3.15-től a B-döntőben evezhet 7–12. helyért.

CSELGÁNCS

• A legjobb nyolc közé jutásért vívott mérkőzésen kiesett Cirjenics Miklós a tokiói olimpián. A paksiak 100 kilósa az orosz Nyijaz Iljaszovtól szenvedett ipponvereséget.

KÉZILABDA

• Sima vereséget szenvedett sajnos csapatunk az oroszoktól, így a továbbjutásra szinte már csak matematikai esély maradt.

SPORTLÖVÉSZET

• Major Veronika anői sportpisztoly selejtezőjében a 42. helyen zárt, így nem jutott a döntőbe.

TORNA

• Kovács Zsófia az első körben még a hatodik helyen állt, végül 53.433-as eredménnyel a 14. lett az összetettben.

VITORLÁZÁS

• A Laser hajóosztályban Vadnai Benjamin a 7. és a 8. futamát teljesítette, s előbb 17., majd a 21. zárt és ezzel a 18. helyre csúszott vissza.
  • A női Laser Radialosok között Érdi Mária ugyancsak két etapon van túl, előbb 14., aztán 11. lett és ugyancsak 8 futamot követően a 15. összesítésben.
  • A szörfös Cholnoky Sára három futamon is részt vett, s ezzel be is fejezte olimpiai szereplését, ugyanis ebben a számban már csak az éremfutam van hátra, amibe a magyar versenyző nem jutott be. Ő a 25. helyen zárt.
  • Berecz Zsombor négy futamot követően összetettben a második helyről várta a folytatást finn dingiben. Előbb 6., majd a 7. helyen végzett. Ami az összesítést illeti, sikerült megelőznie az eddig élen álló török riválisát, de egy francia és egy spanyol vitorlás elé került, így a pozícióból várja a folytatást. Ebben a hajóosztályban összesen 11 futamot rendeznek (a legrosszabb eredmény kiesik), amelyek közül az utolsó a dupla szorzójú éremverseny lesz, de ott már csak a 10 legjobb indulhat.