Kezdőlap MISKOLC Miskolc - Sport

Ezüsttel tért haza a DVTK birkózója

Zurai Rajmund (DVTK) második lett a kötöttfogásúak 72 kilogrammos súlycsoportjában, a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián rendezett Felnőtt Országos Birkózó Bajnokságon.

A múlt hétvégén megtartott viadalon összesen 172 sportoló állt rajthoz, 30 súlycsoportban.

"Nagy izgalomban kezdődött a bajnokság Rajmundnak, mivel még soha nem indult felnőtt versenyen, itthon szokott birkózni idősebbekkel, de ilyen szinten ez volt az első. Kicsit foghíjas volt az idei magyar bajnokság, a 72 kg-os súlycsoportból hiányzott az olimpiai induló Korpási, és a junior vb-érmes Tösmagi Attila, viszont így is nagyon erős mezőny gyűlt össze" – mondta Juhász Sándor, Rajmund edzője.

Az elődöntőben korosztályos riválisát, Kovács Gergelyt verte 5-0 -ra a DVTK birkózója, aki így bejutott a döntőbe, ahol végül kikapott Kajtán Olivértől, ám így is egy gyönyörű ezüstérmet szerzett.

Ilyen eredményre nem számítottunk az első felnőtt versenyen. Amikor megláttuk az ágat Rajmund kicsit elkeseredett, de azt mondtam neki, hogy ami a csövön kifér hagy menjen és végül összejött a dobogó