A spanyol csapat 3/2-es győzelmi mérleggel az A jelű nyolcas negyedik helyén állt.

Völgyi Péter vezetőedző együttese szerdán csak 0-2-ig volt hátrányban, majd a nyitónegyedben már kilenc pontra is meglépett, főként az ausztrál Darcee Garbin révén. A folytatásban beindult a litván Monika Grigalauskyte is, és csakhamar 12 pontra nőtt a különbség (28-16), ez azonban négy perc alatt elolvadt (28-28). A nagyszünetben 38-32 volt az állás.

Térfélcsere után sokat javult a DVTK védekezése, a spanyolok csak elvétve találtak be, így 11. meccsén is megőrizte veretlenségét ebben az idényben.

DVTK HUN-Therm – Valencia BC 67-56 (20-12, 18-20, 14-9, 15-15)

Miskolc, DVTK Arena, 1500 néző. Játékvezetők: Sonia Teixeira (portugál), Cisil Güngör (török), Stylianos Simeonidis (görög).
DVTK: Aho N. 2, Charles 10, Lelik 10/3, Jovanović 10/6, Tadić 12. Csere: Garbin 8/6, Tenyér, Grigalauskyt? 15/3. Vezetőedző: Völgyi Péter.
Valencia: Fingall 4/3, Allen 7/3, Casas 8, Romero 10/6, Gülich 21. Csere: Hempe 1, Torrens, Buenavida 1, Contell 4., Matić. Vezetőedző: Ruben Burgos.

A töretlenül menetelő miskolci csapat egy hét múlva a címvédő és éllovas török Fenerbahcét látja vendégül.

(Fotók: dvtk.eu/Osztie Tibor)