Elítéltek Miskolcon két fiatalkorú fiút, akik gyermekeket kényszerítettek fajtalanságra tavaly. Egyiküket javítóintézetbe küldte, a másikat próbára bocsátotta a törvényszék.
A Miskolci Törvényszék ítéletet hozott annak a két fiatalkorú férfinak az ügyében, akik gyermekeket kényszerítettek fajtalanságra – tájékoztatott a bíróság. A megállapított tényállás szerint a fiatalkorú vádlott odalépett egy ismerősével a buszmegállóban álló iskolás gyerekekhez 2023 májusában az egyik borsodi településen. Beszélgetni kezdett velük, de rögtön szexuális tartalmú kérdésekkel zaklatta őket. Két fiú közben játékból birkózott egymással, így az egyik iskolás fiú hanyatt fekve a földre került. A vádlott ezt kihasználva hozzá lépett, rátérdelt a mellkasára, láthatóvá tette a nemi szervét és a fiút szexuális cselekmény végzésére szólította fel. A fiú védekezett és sírva fakadt. A kamasz támadó végül azért hagyott fel az erőszakkal, mert a többi gyerek megfenyegette, hogy szólni fognak a sértett édesapjának.
De nem csak ez az egy eset volt a vádlott rovásán, az ügy másik vádlottjával egy hónapon át naponta követelte az iskolájukba járó lánytól, hogy szexuális cselekménnyel tegyen az egyikük kedvére. Azzal fenyegették, hogy különben az apjának őt lejárató tartalmú üzeneteket fognak küldeni. Az egyik tanítási nap után ismét erre szólították fel, és a lány a sokszori fenyegetés hatására az egyikük kérését teljesítette.
A bíróság az elsőrendű vádlottat társtettesként elkövetett szexuális kényszerítés bűntettében és szexuális erőszak bűntettében mondta ki bűnösnek, emiatt 2 év javítóintézeti nevelést szabott ki vele szemben, valamint végleges hatállyal eltiltotta a tizennyolcadik életévét be nem töltött személy nevelésével, felügyeletével, gondozásával, gyógykezelésével összefüggő, illetve ilyen személlyel egyéb hatalmi vagy befolyási viszonyt létesítő tevékenységre vonatkozó foglalkoztatástól.
A másodrendű vádlottat társtettesként elkövetett szexuális kényszerítés bűntette miatt 1 év 6 hónapra próbára bocsátotta, pártfogó felügyelet mellett. A büntetés kiszabása során a bíróság enyhítő körülményként értékelte a vádlottak beismerését és megbánó magatartását. Súlyosító körülmény a társtettesi elkövetés, elsőrendű vádlott esetében az, hogy az első cselekménynél a sértettnek sérülést is okozott. Az ítélet jogerős. (Képünk illusztráció.)