A pénzt a társadalmi befogadás és a munkaerőpiaci kompetenciák erősítésére fordítják majd.
A vármegyei önkormányzat közleménye szerint a fejlesztés célja az aktív részvétel növelése és a társadalmi előítéletek csökkentése a hátrányos helyzetű célcsoportok igényeire szabott programokkal.
A projektben a vármegye önkormányzatai mellett kormányzati, civil és érdekképviseleti szervezetekkel működnek együtt.
A közleményben azt is kiemelik, hogy a 2,513 milliárd forintos forrás segítségével több mint 1900 programot valósítanak meg, ezekkel összesen 51 280 hátrányos helyzetű embert szeretnének elérni. A pályázat célcsoportjai kiemelten a nők, a mélyszegénységben élők, a romák, a fogyatékossággal élők, a gyermekek és az idősek. A humán fejlesztést támogató projektben megtalálhatóak olyan, hátrányos helyzetű csoportoknak szóló közösségi programok is, amelyek támogatják a társadalmi befogadást, a kohéziót, az identitás és a munkaerőpiaci kompetenciák erősítését – írják. Emellett figyelmet fordítanak az egészséggel kapcsolatos megelőzésre, a szociális alapszolgáltatásokhoz és a gyermekjóléti alapellátásokhoz kapcsolódó szemléletformáló programokra is.
A programot Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye Önkormányzata a BORA 94 Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Fejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft.-vel és a Magyar Vöröskereszt vármegyei szervezetével konzorciumban valósítja meg.