Orosz érmeknek örültek a miskolci edzők és versenyzők.

Furán hangozhat, hogy Orosz győzelemnek örültek a miskolci edzők, ám ezúttal tulajdonnévről van szó.  Szolnokon rendezték meg ugyanis a kajak-kenu ifjúsági és U23-as Európa-bajnoki válogatót, ahol Orosz Adrienn K1 női 200 méter versenyszámában indult, és szoros csatában nemcsak aranyérmet, hanem Eb-indulási jogot is szerzett. A DVTK kajakosa keményen küzdött mikor ifjúsági korosztályból felkerült az U23-asok közé, hogy újból az élvonalba kerüljön. A mostani fantasztikus eredmény két év kemény munkájába került a volt ifjúsági Európa-bajnok és ifi világbajnoki 2. helyezettnek, aki így kivívta az indulási jogot a június 24-27. között rendezendő Európa-bajnokságra, Poznanba.
Remekül küzdött egy másik miskolci kajakos is. Orosz Ákos az idei évben került fel az U23-as kategóriába és első versenyén egyből kiválóan szerepelt Szolnokon. A diósgyőri versenyző K1 férfi 200 méteren a dobogó harmadik fokára evezett fel.

(Fotó: dvtk.eu)