Háromfős legénységgel elindult a kínai Sencsou-23 (sencsu) űrhajó a Mennyei palota űrállomásra, hogy leváltsa a rekordhosszan ott tartózkodó asztronautákat. A 203 napos űrmissziót végrehajtott legénység várhatóan május végén érkezik vissza a Földre. A most indult űrhajósok között van az első hongkongi, egyben civil kínai nő, aki lehetőséget kapott az űrutazásra. A három űrhajós egyike egy egész évet tölt majd az űrállomáson. Kína a tervek szerint 2030-ra embert küld a Holdra is.
Cikkünk frissítése óta eltelt 3 hét, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
A vakáció alatt nyári menetrend szerint közlekednek az MVK járatai
Az iskolai szünet kezdetével több változás lép életbe a miskolci közösségi közlekedésben. Az MVK Zrt. június 22-től a tanítási szünet idején érvényes menetrendre áll...






