Ausztráliában mostantól tilos a közösségi média használata a 16 évesnél fiatalabbaknak. A világon egyedülálló jogszabály szerint a gyerekeknek nem lehet saját fiókja a nagy közösségi platformokon. A médiacégeknek egy év állt rendelkezésre az életkor-ellenőrzés bevezetésére; szabálysértés esetén súlyos pénzbírságok szabhatók ki. A törvénnyel a kibertérben történő zaklatástól; a szolgálatások és médiatartalmak ártalmas fogyasztásától akarja megvédeni a fiatalokat az ausztrál kormány.
Cikkünk frissítése óta eltelt 6 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Több mint 400 előadást tartott 202. évadában a Miskolci Nemzeti Színház
Lezárult a Miskolci Nemzeti Színház 202. évada, amelyben összesen 405 előadásra csaknem 110 ezren váltottak jegyet - közölte a színház. A közleményük szerint a színház...






