Taroltak az atléták Győrben.

Az U23-as és U18-as Atlétikai Magyar Bajnokságon indultak a DVTK atlétái Győrben, akik fantasztikus teljesítménnyel tíz érmet szereztek.

Tóth Anna két arany-, Lalik Petra és Hajdu Áron egy arany- és egy bronz-, Lövei Vanda és Bacsa Fanni pedig egy ezüst- és egy bronzéremmel járult hozzá a nagyszerű piros-fehér sikerhez.

Győrben, az Olimpiai Sportparkban, a korosztályos magyar bajnoki címekért csaptak össze az ország legjobb U23-as és U18-as atlétái, akik közül öt diósgyőri sportoló is duplázni tudott az érmek tekintetében.

Tóth Anna szombaton női 100 méter gáton állt rajthoz az U23-asok mezőnyében és jutott magabiztosan döntőbe 13.08-al (+3.8), ahol aztán egy óra múlva sem talált legyőzőre 13.12-t futva +3-as hátszélben. Felnőtt Eb indulónk másnap 200 méteren térdelt rajtgépbe és újfent könnyed futással kvalifikált a fináléba, ahol ezúttal sem adott esélyt ellenfeleinek és megszerezte második bajnoki címét a hétvégén, 23.90-es idővel (+2.1) átszakítva a célvonalat.

Lalik Petra az U18-asok 400 méteres versenyében kezdett a nyitónapon és drámai csatában végül ugyanolyan idővel (57.89) a harmadik helyen zárt, mint a célfotón előrébb lévő ezüstérmes. Ám korosztályos Eb indulónknak másnap már nem kellett hasonlókon izgulnia, hiszen magabiztos futással győzött 400 méter gáton 1:00.64-es időeredménnyel, közel 2 mp-et verve a közvetlen üldözőjére.

Hajdu Áron az ifjúságiak 100 méteres sprintszámában volt érdekelt szombaton, ahol előbb 11.18-al (+3.2) került be a döntőbe, majd 11.01-el (+2.1) a harmadik helyen ért célba. Másnap fiatal tehetségünk 200 méteren is finalista volt, ám az a szám nem jött össze neki, viszont távolugrásban nem volt ellenfele, és az ötödik sorozatban ugrott 691 cm-es eredményével (+2.7) begyűjtötte a DVTK negyedik aranyát.

Bacsa Fanni az U23-asok 100 méteres gátfutásában indult az első napon, ahol nagy hátszélben 13.64-el jutott döntőbe, majd 13.79-el szoros csatában a harmadik helyen ért célba. Másnap ifjúsági olimpiai indulónk távolugrásban szintén hasonló körülmények között versenyzett és nyert újabb érmet, ezúttal ezüstöt 608 cm-es (+3.1) eredménnyel.

Lövei Vanda 1500 méterrel kezdett szombaton az U18-asok mezőnyében és kiváló futással 4:58.32-vel harmadik lett, amit másnap 3000 méteren tovább tudott űberelni. A pár nappal ezelőtt még a hegyifutó vb-n induló atlétánk 10:23.98-es egyéni csúcsával egy helyet javítva a tegnaphoz képest ezüstérmet szerzett a 7,5 körös távon.

A DVTK további indulói közül Boldogh Boróka éppen, hogy lemaradt a dobogóról és 4. lett az U18-asok 100 méteres síkfutásában, Monoki Benjámin egy 5. és egy 8. helyet gyűjtött az U23-asok hármas- és távolugrásban, míg Mikola Kincső Luca két egyéni csúcsot ért el dobószámaiban és Béres Emma Hanna és Zibrinyi Luca helyt állt 800 méteren.

Az extrém hátszelű kétnapos versenyen a távolba ugrók és a sprinterek hivatalos eredményét a szél ugyan elfújta, de a DVTK atlétika szakosztálya szintén szárnyalt és összesen 4 arany-, 2 ezüst és 4 bronzérmet szerezve eredményes magyar bajnokságot zárt.