Pap Bianka ezüstérmet szerzett 400 méteres gyorsúszásban a Tokióban zajló paralimpián.

Bianka egy sí balesetet követően, amikor nem akart összeforrni a sípcsontja az orvosok utasítására elkezdett úszni rehabilitációs célzattal, és már az első versenyén aranyérmet nyert.

Ekkor 8 éves volt és egyből kiderült a tehetsége ezért 2012-ben mindösszesen 12 évesen 7. osztályos korában Budapestre költözött Szigetvárról, hogy tovább tudjon fejlődni.

A Budapestre költözés meghozta a várt eredményeket, mert a Világbajnokságokon és az Európa bajnokságokon nagyon jól szerepelt, és több dobogós helyezést is elért, így a magyar paralimpiai válogatott 1. számú női versenyzője lett.

Jelenlegi ezüstérme már a 3. a paralimpiáról, Rio de Janeiróból haza hozott egy ezüst- és egy bronzérmet.