Akár csak néha keseríti a napjaidat egy-egy pattanás, akár második tinédzserkorodat éled, de nem a bulizások, hanem a pattanások miatt, a legalapvetőbb, hogy a bőrápolási szokásaidat és a használt termékeket „tedd rendbe”. Mind régebb óta fennálló, mind az újonnan jelentkező panaszok esetén jó lenne, ha látna szakember: a kozmetikusod, bőrápolási tanácsadó, súlyosabb esetben bőrgyógyász.
Vizsgáld meg az arctisztítód!
Ma már szuperalapos, kímélő arctisztító eszközöket lehet kapni, amelyek egyrészt a tisztítás hatékonyságát turbózzák fel, másrészt segítik a bőr természetes megújulási folyamatait (mert segítenek megszabadulni az elhalt hámsejtektől). De mindez akkor lesz csak igazán hatékony, ha a megfelelő tisztítókkal kombinálod a használatukat, nem vagy túl erőteljes, és alaposan tisztítod ezeket az eszközöket.
Mi a helyzet a párnáddal és a törülköződdel?
Ez a két dolog igazi baktériumtenyészet lehet, ha nem cseréled elég gyakran! Gondolj csak bele: a párnahuzatba beletapadnak az éjszakai krém maradványai a bőrödről, az elhalt hámsejtek, szennyeződések, por, hajszálak, a hajadról is bármi, ami a szálakon van – nem jó, ha ez folyton visszakerül az arcodra. A törülközővel hasonló a helyzet: nagy piros pont, ha van külön arctörlő törcsid, de arra is figyelj, hogy ezeket rendszeresen cseréld és jó alaposan mosd. Nedves, bolyhos textil a párás fürdőszobában: könnyen lehet kórokozók melegágya.
Figyelj a kezedre!
Ha mindig ott van a gondolataid között, hogy mi van az arcoddal, észreveszik-e mások, hogy problémás a bőröd, nem rosszabbodott-e a patti állapota, mióta legutóbb láttad, azzal nagyon nem segítesz a helyzeten, sőt! Önkéntelenül is az arcodhoz fogsz nyúlkálni, észrevétlenül fogod tapogatni, kapargatni a göböcskéket, és nagyobb eséllyel kezded azonnal nyomkodni a pofidat, amikor hazaérsz. Márpedig ezt sürgősen abba kell hagyni, mert sem a nyomkodás, sem az állandó tapogatás-kapargatás nem tesz jót (hanem nagyon is rosszat).