Kezdőlap Uncategorized

MTK – DVTK 3:0

A női röplabda Extraliga alapszakaszának rájátszásában az MTK otthonában, Budaörsön lépett pályára a DVTK csapata tegnap késő délután. A 7. helyért zajló három győzelemig tartó párharc első felvonásán hatalmas küzdelem zajlott a két csapat között, de a szettek végjátékait jobban bírták idegekkel a kék-fehérek, így a találkozón 3:0 arányban a hazai csapat győzött.

MTK Budapest – DVTK 3:0 (23, 22, 23)

A DVTK szakmai igazgatója, Toma Sándor sajnálta, hogy nem tudtak szettet nyerni, ebben a felállásban nagyon nagy fegyvertény lett volna. Örülnek annak, hogy Egri Klaudia szélső ütő poszton tisztességgel megoldotta a feladatát. A végjátékokban hiányzott az a rutin, amivel be tudták volna fejezni a szetteket. Örömteli az is, hogy nyomás alatt tudták tartani az ellenfelet. Nagy taktikai csata zajlott a pályán, a lányok mindent beleadtak, ez példaértékű. Bízom abban, hogy a folytatásban még jobb játékot fognak nyújtani.

A bennmaradásért folytatott küzdelem második mérkőzése április 9-én, pénteken 19 órakor kezdődik a Generali Arénában.

forrás: dvtk.eu