A kutatók szabadalmi bejelentést is tettek.
A Miskolci Egyetemen – talán nem túlzás ezt állítani – világraszóló eredményt jelentettek be: többször használható antivirális és antibakteriális maszkbetétet fejlesztettek ki. A prototípus elkészítését és tesztelését a Miskolci Egyetem Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központjának és műszaki anyagtudományi karának kutatói végezték el.
A szakemberek számára nagyon fontos volt a munka során, hogy valóban olcsó és költséghatékony legyen a maszk előállítása, hiszen ez lényeges szempont lesz a későbbi sorozatgyártás során. A miskolci kutatók fejlesztése révén most olyan termék jelenhet meg a (világ)piacon, amelyre komoly igény jelentkezhet nemcsak a lakosság, hanem az egészségügy és a rendfenntartás részéről is. A maszkbetét sterilizálás után többször is felhasználható, nem kell azonnal kidobni, így jelentősen csökkenthető a környezeti terhelés és a fertőzésveszély is.
A Miskolci Egyetem szakemberei a projekt megvalósításához kapcsolódóan kutatói szabadalmi bejelentést tettek, az eredményeiket pedig rangos angol nyelvű szaklapokban publikálják majd.