Kezdőlap MISKOLC Miskolc - Sport

Csillogó érmekkel tekertek haza a DVTK tájkerékpárosai

A DVTK versenyzői 2022-es összetett szakági Magyar Kupában is szép sikerek értek el.

A Váltó Országos Bajnokság zárásán mindkét bajnoki kategóriában diósgyőri váltó diadalmaskodott. Az elit bajnoki címet a Tamás Tibor, Viraszkó Zoltán duó nyerte, míg az ifjúsági kategóriában a Szabó Mátyás Benjamin, Tamás Bence kettős állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Az ifjúsági kategória további dobogós helyeit is piros-fehér versenyzők foglalták el. Második lett a Demeter Botond, Hrotkó Mátyás páros és bronzérmet akasztottak Molnár Benedek, Szörényi Zalán duó nyakába – írja a dvtk.eu.

Az utolsó szakági versenyhétvégével a tájkerékpáros 2022. évi Magyar Kupa helyezések is eldőltek. A felnőtt női győztes a DVTK sportolója Tamás Bianka lett, míg az ifjúsági fiú kategóriában Tamás Bence bizonyult az év legjobbjának.

Az idei évben begyűjtött bajnoki eredmények alapján az egyesületek versenyében a Diósgyőriek ismét – immár egymás utáni 10. évben – nyerték meg a tájkerékpáros szakági bajnoki pontversenyt.