A Tippmix Női Kosárlabda NB I. A-csoportjának 1. fordulójában a BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós otthonában lépett pályára a DVTK HUN-Therm együttese.

Az első negyed ugyan még kiegyenlített játékot hozott, de aztán folyamatosan elhúztak ellenfelüktől a piros-fehérek, és közel húszpontos előnyt kovácsoltak maguknak az első félidő végére – írja a dvtk.eu. A DVTK a fordulás után kissé kiengedett, de a végén magabiztos győzelmet aratott.

Az első félidőben nagyon jól és agresszívan védekeztünk. A második negyedben megvoltak azok a szerzett labdák, amivel sikeresen eldöntöttük a mérkőzést. A folytatásban viszont innen nem tudtunk továbblépni, az ellenfél zónavédekezése ellen nem találtuk a ritmusunkat. Összességében örülök neki, hogy az első mérkőzésünkön idegenben magabiztosan tudtunk nyerni – értékelte a meccset a csapat vezetőedzője, Völgyi Péter.

BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós – DVTK HUN-Therm 63-78 (19-23, 11-26, 17-15, 16-14)