Kezdőlap KÉK HÍREK

Kilencven milliós a zsákmány, nyolc év a büntetés

Cikkünk frissítése óta eltelt 1 hét, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Nyolc évre és öt évre ítélt az Encsi Járásbíróság két vádlottat, aki nem kevesebb mint 90 millió forintot lopott el egy pénzkazettával még 2019-ben. Végül nem tudjuk, ki volt a harmadik személy.

Ítéletet hirdetett az Encsi Járásbíróság azoknak a vádlottaknak az ügyében, akik 2019 áprilisában egy hejcei ingatlanból elloptak egy kilencven millió forint készpénzt tartalmazó pénzkazettát – tájékoztatott a Miskolci Törvényszék.

A bíróság által megállapított tényállás szerint az első- és másodrendű vádlott tudomást szerzett arról, hogy a sértettek nagyobb összegű készpénzt tartanak otthonukban, és a pénzkazetta pontos helyéről is volt információjuk. Az eljárás során nem sikerült felderíteni az ötletadót, aki ismerhette a sértetti család anyagi helyzetét és lakóhelyét. A vádlottak elhatározták, hogy az ingatlanba betörve a pénzt megszerzik, és a „füles” alapján a nézték ki az időpontot is tudva, hogy a lakók nem lesznek otthon.

Amikor a sértettek egynapos kirándulásra indultak, a vádlottak a sötétedés után kimentek a házhoz, az elsőrendű vádlott átmászott a kerítésen, majd a bejárati ajtó egy részét betörte és a zárban hagyott kulcs segítségével bejutott a sértettek otthonába. Társa ezalatt a közelben várakozott az autóban. A betörés miatt elítélt férfi kizárólag a fém pénzkazettát vette magához, és sietősen távozott. A két vádlott és ismeretlen társuk elosztották a zsákmányt.

A bíróság az első- és másodrendű vádlottat különösen nagy értékre, dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűntettében találta bűnösnek, melyet a másodrendű vádlott bűnsegédként követett el. Az elsőrendű terheltet 8 év, míg társát 5 év szabadságvesztésre ítélte, megállapítva, hogy az elsőrendű vádlott feltételes szabadságra nem bocsátható. A bíróság a harmadrendű vádlottat – bizonyítottság hiányában – felmentette a bűnsegédként elkövetett lopás bűntettének vádja alól. A büntetés kiszabása során súlyosító körülményként esett latba az első- és másodrendű vádlott büntetett előélete.

Az ítélet nem jogerős, az első-és másodrendű vádlott és védőik felmentés érdekében jelentettek be fellebbezést, az ügyészség pedig három munkanapot fenntartott a jogorvoslati nyilatkozat megtételére.