Kiváló teljesítményt nyújtott.

Nemrégiben Egerben rendezték meg a korcsoportos sakk OB-t, ahová több fiatal diósgyőri sakkozó is kvalifikálta magát. A versenyen a bajnoki címet szerzők a világbajnokságra, míg az ezüstérmesek az Európa-bajnokságra szereztek kvalifikációt, amelyekért hét piros-fehér játékos szállt harcba.

A miskolciak legszebb eredményét Lazsádi Kerka Lilla szerezte meg, aki a 14 éven aluli lányok korcsoportjában második helyezést ért el, így kijutott a korosztály kontinensviadalára.

Szintén szép eredményeket ért el Kovács Kristóf (U12) és Füle Simon (U16), akik korcsoportjukban a negyedik helyen zártak, míg Török Kinga szép start után, kissé rosszabb folytatással az ötödik lett.

Az országos döntővel egy időben nemzetközi versenyt is rendeztek Püspökladányban Gáthi Donát részvételével, ahol a diósgyőriek versenyzője egyre közelebb került a mesterjelölti minősítéshez.

A DVTK játékosai a folytatásban egészen augusztus végégig folyamatosan nemzetközi versenyeken vesznek részt majd.