Őrzi népszerűségét a Miskolci Egyetem (ME), ahová idén összesen 3319 jelentkező nyert felvételt, közülük 2632-en magyar állami ösztöndíjas, 687-en önköltséges képzésen kezdhetik meg a tanulmányaikat – közölte az intézmény kommunikációs központja.
A Műszaki Föld- és Környezettudományi Karon a legtöbb diák a műszaki földtudományi, valamint a környezetmérnöki képzésre jutott be, összesen 83-an. Az Anyag- és Vegyészmérnöki Kar vegyészmérnöki képzésére 53-an kerültek be, az egyetem kazincbarcikai telephelyén 15 diák kezdheti meg tanulmányait.
A Gépészmérnöki és Informatikai Kar idén összesen 761 hallgatót vett fel, a műszaki és az informatikai képzési területhez tartozó szakok közül a legtöbb diák villamosmérnöki képzésre került be.
Az Állam- és Jogtudományi Karra, melyen az alapszakok közül a legnépszerűbb a jogászképzés volt, míg, a kar mesterképzéseit tekintve kriminológia szakon kezdheti meg a legtöbb hallgató tanulmányait – közölték.
A Gazdaságtudományi Karra mintegy 600 diák nyert felvételt, de a gazdaságtudományi szakok mellett a sportszervező képzésre is rekordszámú leendő egyetemista nyert felvételt.
A tavalyi évben felvettek számát meghaladó létszámban vett fel jelentkezőket a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar, összesen 652 diákot. Az előző évi létszámhoz képest duplájára, 137 személyre emelkedett mesterképzésben a pedagógusképzésre felvettek száma, emellett 55 diák kezdheti meg tanulmányait a terület alapképzésein is – olvasható a közleményben.
Az Egészségtudományi Karra mintegy 500 leendő első évfolyamos jutott be, az ápolás és betegellátás szak ápoló és gyógytornász szakirányán 227-en kezdhetik meg tanulmányaikat, de az orvosi diagnosztikai analitikus alapképzés is népszerű, ahová 73-an jutottak be.
Az idén először induló kortárs könnyűzene alapképzésre többszörös volt a túljelentkezés a Bartók Béla Zeneművészeti Karon, ahová több mint 150-en szerettek volna bejutni, közülük 29-et vettek fel. A kar pedagógusképzéseire 38-an jutottak be – írták.
Az ME állami ösztöndíjas alap és osztatlan képzései közül a három legnépszerűbb szakok a gyógypedagógia levelező, a jogász és az ápolás és betegellátás voltak, míg a mesterképzések között a kriminológia, az egészségügyi mérnöki és a négy féléves egészségügyi tanár levelező szakok voltak a legkeresettebbek.
A közlemény szerint az idei pótfelvételi eljárásban az ME valamennyi kara hirdet meg képzéseket.