Bács-Kiskunban, Jász-Nagykun-Szolnokban és Hajdú-Biharban is elrendelték a tűzgyújtási tilalmat. A Nébih közölte, hogy Heves és Borsod-Abaúj-Zemplén megyékben továbbra is érvényben marad a korlátozás. A tilalom értelmében tilos tüzet gyújtani a külterületi erdőkben, a fásításokban és azok kétszáz méteres körzetében, beleértve a kijelölt erdei tűzrakóhelyeket is. A hatóság hangsúlyozta, hogy a szárazság miatt belterületeken is javasolt a zárt égésterű eszközök használata.
Cikkünk frissítése óta eltelt 3 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
A rendkívüli hőség miatt korábban indulnak a hulladékgyűjtő járatok
A MiReHu Nonprofit Kft. tájékoztatja a lakosságot, hogy a nyári időszakban várható tartós hőség és az egyre gyakoribb kánikulai napok miatt a hulladékgyűjtést végző...






