A hétvégén megrendezésre került Miskolcon az Öttusa Elit Bajnokság, melyre az ország minden korcsoportjának legjobb 16 versenyzője tudta kvalifikálnia magát.

Az első napon, szombaton a két-, illetve három-tusában mutatták meg tudásukat az ifjú versenyzők, majd vasárnap következett a laser-run, azaz a futás-laser lövészet.

A Miskolci Sportiskola 9 képviselte saját egyesületét. A legfiatalabb versenyzőjük, Pocsai Noémi Emese U11-es korcsoportban szombaton a 10. helyen végzett. Az U12-es korcsortú Fischer-Colbrie Fédrának szintén a 10. helyet sikerült elcsípnie, míg csapattársának Király Csenge Zsófia a 14. helyet érdemelte ki.

A 12 évesek között, azaz az U13-as korcsoportú fiúknál, a friss Laser-Run Világbajnoki aranyérmes Kántor Benedeknek a három-tusában a második hely, testvérének Vincének aki szintén részt vett a lisszaboni Laser-Run Világbajnokságon és ott a 9. helyen végzett, hazai pályán a dobogó harmadik fokára állhatott fel, így ezzel a teljesítményével megnyerte a bronzérmet. Ugyanebben a korcsoportban Furman Csanád József a 13. helyre hozta be magát.

Az U14-es korcsoportban versenyzett Herczeg Áron, aki a Lase-Run Világbajnokságon bronzérmes teljesítményt tudott nyújtani, a hazai pályán is megmutatta képességeit. Egy nagyon jó úszást követően egy magabiztos kombi számot (laser-run) mutatott be, és Magyarországon a legjobbnak mondhatja magát a saját korosztályában. Csapat társa ugyan ebben a korcsoportban Varga Gábor Koppány remek kiegyensúlyozott versenyzést követően sikerült befutnia magát a 10. helyre.

Vasárnap Laser-Run versenyszámban mutathatta meg tudását. A legidősebb versenyzőjük, Varga Gábor Koppány az U15-ös korosztályban szép lövészettel és egy remek futással a 9. helyen ért célba. Herczeg Áronnak ebben a versenyszámban sem akadt kihívója, és a szombati teljesítményét megismételve vasárnap is a dobogó tetejére állhatott, ezzel duplán is Magyarország legjobbjának mondhatja magát. Alattuk egyel, az U13-as korcsoportban Furman Csanád József ismételten 13. helyen tudott célba érkezni. Kántor Vince pontos lövészeteit követve és erős futásának köszönhetően, éppen csak lemaradt vasárnap a dobogó harmadik fokáról, de ezzel a kiemelkedő teljesítményével is az ország 4. legjobbjának mondhatja magát. Testvére Benedek, a picit ingadozó lövészetét követően, de remek futásának köszönhetően, megismételte a Lisszabonban nyújtott teljesítményét, és a Laser-Run Elit bajnokságot sikerült megnyernie. Furman Nimród Máté, a sportiskola 11 éves versenyzője a 16. helyen érkezett be a célba. A 11 éves lányoknál Király Csenge Zsófia 11. helyen végzett, melyhez a szép lövészete juttatta. Fischer-Colbrie Fédra egy picit erős kezdés után, de az élmezőnyben ott maradva 5. helyre juttatta teljesítménye. Legfiatalabb leányzónknak Pocsai Noémi Emesének sikerült a 6. helyen célba érnie.