Kezdőlap Uncategorized

Arnold Schwarzenegger – Emlékmás – Életem hihetetlen, de igaz története

Cikkünk frissítése óta eltelt 4 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

1947-ben született az ausztriai Thalban. Hétszeres Mr. Olympia- és hatszoros Mr. Universe-győztes testépítő. Sportkarrierjét követően színészként olyan filmek főszereplője, mint a Terminátor, a Ragadozó vagy épp a Conan, a barbár. 2003 és 2011 között Kalifornia állam kormányzója. Testépítésről szóló két könyve mellett a 2012-es Emlékmás is nemzetközi bestseller lett.
Arnold életútja rendkívüli, és szintén rendkívül szórakoztató az, ahogyan a maga briliáns módján elmeséli ebben a könyvben.
Ínséges évben született, egy osztrák kisváros rigorózus csendőrfőnökének fiaként. Arról álmodott, hogy Amerikában testépítő bajnok és híres mozisztár válik belőle.
Huszonegy éves korára már Los Angelesben él a Mr. Universe friss győzteseként.
Öt évvel később megtanul angolul, és immár a világ legismertebb testépítője.
Tíz évvel később megszerzi a diplomáját és milliókat keres sikeres ingatlanbefektetéseivel és a testépítéssel, valamint elnyeri a Golden Globe-díjat a Maradj éhen! című filmben nyújtott drámai alakításáért.
Húsz évvel később már a világ egyik legnépszerűbb mozisztárja, és egyúttal kiemelkedő republikánus politikus. Összeházasodik Maria Shriverrel, John F. Kennedy unokahúgával.
Harminchat évvel Amerikába érkezése után Arnoldot – akit valaha testépítő körökben az Osztrák Tölgyként emlegettek – a jelentős gazdasági hatalomként számon tartott Kalifornia állam kormányzójává választják.
Átvezeti államát pénzügyi válságon, természeti katasztrófákon és politikai zűrzavaron. Sikerrel keresztülviszi a mindkét politikai oldal támogatását igénylő terveit, környezetvédelmi programját és választási reformját.
Maria Shriverrel közösen négy fantasztikus gyermeket nevel fel. A körülötte kialakuló botrányban is megpróbálja egyben tartani családját.
Csakis ebben a könyvben olvasható a saját története, Arnold valódi „emlékmása”.