Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Főszerepben a kék szín.

Az ENSZ 2007. december 18-án hozott határozatában április 2-át az Autizmus Világnapjának nyilvánította. Az eredeti cél az volt, hogy egyáltalán az autizmus létére hívják fel a kormányok, az üzleti szféra, a civil szféra és az emberek figyelmét.
Az autizmus színe a kék lett, amelynek gyökerei 2010-ig vezethető vissza. A világszervezet deklarációjára reagálva ugyanis az amerikai központú Autism Speaks abban az évben megálmodta és megvalósította azt a világméretű kommunikációs kampányt, amelynek kulcseleme lett a szimbolikus épületek kék színnel történő megvilágítása. A szervezet segítségére sietett az egyik nagy amerikai tévétársaság, és így már az első évben sikerült elérni világszerte több száz középület speciális megvilágítását, többek között a Parlament is kékben világított Budapesten. A kampány alig öt év alatt behálózta a világot, így 2015-ben már 142 ország mintegy 18 ezer épülete fürdött kék fényben.
Ma már nem az a kihívás, hogy felhívják a figyelmet az autizmusra. Sokkal inkább az a feladat, hogy miként lehet segíteni az egyre növekvő számú diagnózist kapó érintetteknek és családjaiknak. Tizenöt évvel a világnap kihirdetése után ugyanis még mindig küzdeni kell minden egyes autista gyermekért és felnőttért, hogy megfelelő diagnózist kapjon, legyen óvodája, ne küldjék el az iskolából, legyen valamilyen értelmes napi elfoglaltsága, és persze egy otthona, ahol akkor is élhet, ha már a szülei nem vigyáznak rá.

A Szimbiózis Alapítvány az idén különleges eseménnyel készül az Autizmus Világnapjára. Április 1-én, pénteken 10.30-kor Miskolcon, a Szent István téren az alapítvány fogyatékossággal élő lakói és dolgozói adnak elő flashmobot, amelyben a főszerepet természetesen a kék szín kapja majd.