Ez már tényleg a 21. század: számítógép hoz meg gyártási döntéseket.
Többszempontból is élvonalbeli technológiát telepített új miskolci gyártócsarnokába a Bosch. A 13,9 milliárd forint összértékű – benne 3,4 milliárd forint vissza nem térítendő állami támogatás – beruházásnak köszönhetően a vállalat elektromos kéziszerszámgyára az eddiginél nagyobb területen folytatja a termelést, bővül a telephely gyártási kapacitása és hatékonysága. Az új gyártócsarnokba a telephelyen már eddig is végzett tevékenységek egy része került át, és a korábbinál fejlettebb technológiával gyártják az elektromos kéziszerszámokat és az eBike akkumulátorokat.
A Bosch miskolci kéziszerszámgyárának új csarnokában már a jövő technológiáját alkalmazzák. A gyártást a Bosch saját fejlesztésű Ipar 4.0-ás szoftvermegoldása vezérli, amely emberi beavatkozás nélkül, valós idejű adatok alapján hoz döntéseket – rendeli meg az alapanyagokat vagy változtatja meg a gyártás sorrendjét. A gyártósorokra automatizált járművek szállítják az alapanyagot, és a csarnok fényerő-érzékelős LED-világítását is digitálisan vezérlik.
Nagy hangsúlyt fektettek a professzionális és egyben humánus munkahelyi környezetre is. Az új épület gyártórészlegein pihenőterületeket és teakonyhát, az irodai terekben pedig inspiráló közösségi tereket alakítottak ki. Emellett laborokkal, étteremmel és egy 100 férőhelyes parkolóval is bővült a gyár.
A vállalat támogatja az energiahatékony megoldásokat, az ellátásában növeli a megújuló energia arányát és több zöld energiát vásárol, mellyel ellensúlyozza az elkerülhetetlen szén-dioxid kibocsátást. A miskolci gyártócsarnokban ennek megfelelően építették ki a fűtési, hűtési és világítási rendszereket. Utóbbihoz kizárólag LED-technológiát használnak, az épület fűtését olyan kondenzációs gázkazán végzi, amely hőigény alapján szabályozható, így csökkentik a kibocsátott CO2 mennyiségét. A vízfelhasználást a beépített hibrid hűtőtornyok jelentős mértékben mérséklik. A csarnok tetejére naperőművet terveznek: az előreláthatóan még 2021-ben megvalósuló beruházással akár 250 tonnával is csökkenthető a szén-dioxid kibocsátás.