Tíz érmet tartottak itthon.

Miskolcon rendezték meg a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságot, amelyen nyolc sportágban mérte össze erejét, tudását az ország minden pontjáról érkezett ezer hallgató. A Miskolci Egyetem diákjai hat sportágban álltak rajthoz, és kitűnően szerepeltek, ugyanis végül 10 érmet érdemeltek ki teljesítményükkel.

A férfi kosárlabda csapat megnyerte a bronzdöntőt, teniszben a férfi párosban Földesi Máté budapesti társával ezüst, vegyes párosban pedig aranyérmet szerzett, míg amatőr egyéniben harmadik lett. A judós Czerlau Jennifer megnyerte a 70 kg-s kategóriát, atlétikában Pótha Johanna 100 méteres síkfutásban a második helyen ért célba, míg Bacsa Fanni 100 méteres gátfutásban és távolugrásban is diadalmaskodott. Az asztaliteniszező Gál László Gergő a dobogó harmadik fokára állhatott fel, a Miskolci Egyetem férfi futsal csapata pedig második lett. A miskolci egyetemisták így végül négy arany, három ezüst és három bronzérmet szereztek.

(Fotó: Miskolci Egyetem)