Az Euroligában újonc DVTK két másodperccel a rendes játékidő vége előtt még vezetett, de hosszabbítás után kikapott az olasz Schio vendégeként csütörtökön a női kosárlabda Euroliga 2022/23-as idényének az első fordulójában.

A Diósgyőr a hónap elején, a hazai pályán rendezett selejtező minitornán harcolta ki a részvételt, és harmadszori nekifutásra került fel az Euroliga főtáblájára.

A diósgyőri szempontból sporttörténelmi összecsapáson az első negyedben még megilletődötten játszott a Völgyi-csapat, de a folytatásban fokozatosan feljavultak Kányásiék, így elképesztő izgalmak közepette döntetlennel ért véget a rendes játékidő. Az ötperces ráadás már egyértelműen a lendületbe jövő hazaiak fölényét hozta, így ők kezdték meg győztesen a szezont.

Schio, Palazzetto Livio Romare, 400 néző. Játékvezetők: Jelena Tomić (horvát), Jelena Smiljanić (szerb), Diana Lapanović (szlovén).

Schio: Mabrey 19/12, Verona 5, Howard 23/15, Keys 12, Ndour 17/6. Csere: Bestagno 2, Sottana 6/3, Mestdagh 2, Penna, Zahui 4, Crippa. Vezetőedző: Georgios Dikaioulakos.

DVTK: Guirantes 17/6, Aho N. 9/3, Jovanović 16/12, Garbin 10/6, Green 8. Csere: Kányási 7/3, Bernáth 15/6, Kiss A. Vezetőedző: Völgyi Péter.

Beretta Famila Schio – DVTK HUN-Therm 90-82 h. u. (28-17, 13-21. 19-17, 14-29, 16-8)

A DVTK egy hét múlva a belga Mechelent fogadja.