Vasárnap este 19 órától lépett pályára Miskolc NBI-es férfi röplabda csapata a bajnokság elődöntőjének első mérkőzésén Dágon.

Bagó László együttese majd egy hónap kényszer szünet után játszott ismét tét mérkőzést. Ennek ellenére a győzelem reményében utaztak a Komárom-Esztergomi csapathoz.

Barócsi Ákos beszámolója:

Az első felvonás hazai ponttal indult amire MEAFC oldalon egy Kovács Zoltán pont érkezett. A
csapatok 3:3-ig mentek egymás mellett, amikor is Kovács és Árva vezetésével 3:6-re módosult az
állás. Ezt az előnyt hamar ledolgozta a házigazda, aki remek nyitásaival hozta zavarba Karócziékat. A két gárda egymás nyakán loholt végig, miskolci oldalon ebben a szakaszban McLaughlin, Komlósi és Árva jeleskedett a pontok szerzésében, illetve az ász értékű nyitásokkal (14:14). Ezen a ponton a vendéglátó csapat ellépet csapatunktól és már 20:16-ot is mutatott az eredményjelző amikor Kozsla kozmetikázott ezen egy remek támadás befejezéssel. 22:22-es állásnál sikerült beérni a dági csapatot köszönhetően Csizmadia blokkjának erre rátett még egy ász nyitást McLaughlin (22:23) majd Kovács villant és szerezte meg a 24-ik MEAFC pontot végül pedig Csizmadia zárta le a szettet egy látványos
ütéssel.

A második szett két hazai ponttal indult majd a harmadikat is a hazai csapat szerezte csak éppen a
fehér-kék szerelésben lévő MEAFC-nak (2:1). Ezekután beindult a borsodi hadjárat és remek
támadásvezetésekkel fokozatosan léptek el Árváék a vendéglátóktól. Csizmadia és Kozsla blokkal,
Komlósi és Kovács pontot érő ütésekkel míg Árva és McLaughlin remek nyitásokkal bombázta az
ellenfelet (10:17). A házigazda csapat azonban nem adta fel és kapaszkodott felfelé, de már utolérni
nem tudta csapatunkat így 18:25-ös MEAFC sikerrel zárult ez az etap.

A harmadik játékrészt két gyors miskolci ponttal indult majd hozott is két gyors miskolci hibát is így 2:2-re módosítva az állást. A két csapat ebben a periódusban fej-fej mellett haladt és csapatunk
koncentrációja kicsit alább hagyott amit a remek erőkből álló hazigazda meg is érzett és átvette a
vezetést és nagyon ellépett Kovácséktól (16:10). Kezdtek magukra találni játékosaink és apránként
gyűjtögették a pontokat (20:15), de még így is behozhatatlannak tűnt a hazai előny. Már 24:20-at is
mutatott az eredményjelző és már kilátogató nézők fejben a negyedik szettre készültek, amikor is
Árváék beindultak. Előbb egy dági out ütés hozta el a 21-ik MEAFC pontot majd Kozsla egyszer és
Árva kétszer villantak ezzel 24:24-re módosítva az állást. Ezek után még itt is ott is szereztek pontot a csapatok (25:25) amikor is Árva került a nyitóhelyre és egy ász értékű nyitással jelentkezett. Majd nagy izgalmak közepette Kozsla szerzett pontot és ezzel 25:27-re nyerte meg csapatunk a harmadik szettet, és vele 3:0 arányban a mérkőzést.

NBI Liga Elődöntő 1.mérkőzés
Dág KSE – MEAFC-Miskolc 0:3 (–22, –18, –25)
Dág, 99 néző. V: Takács Á., Gyulai.
DÁG: Szabó B., Kun 10, Nagy P. 4, Oláh B. 7, Krupánszki 9, Balázs B. 1. Csere: Farkas R. (liberó),
Flachner K. 3, Benkő 7. Vezetőedző: Zirigh Balázs.
MEAFC: Kozsla 6, McLaughlin 6, Kovács Z. 10, Csizmadia 7, Komlósi 14, Árva 12. Csere: Karóczi
(liberó). Vezetőedző: Bagó László.

Edzői értékelés:

Zirigh Balázs: –Az első és a harmadik játszmát mi vesztettük el, vagy inkább megnyertük az
ellenfélnek! Jó lenne, ha végre elhinnék a srácok, hogy tudunk nyerni a Miskolc ellen, mert ma
megint döntő szituációkban azzal foglalkoztunk, hogy ne hibázzunk, ahelyett, hogy magabiztosan
lezárjuk a szettet!

Bagó László: – A szokásostól gyengébb nyitásfogadásunk miatt nem tudtuk a saját játékunkat hozni,
de mentálisan nagyon erősek voltunk és a fontos pillanatokban nagyszerűen tudtunk koncentrálni.
Gratulálok a játékosaimnak, nagy akarattal szerezték vissza a pályaelőnyt. Nem dőlt el semmi,
csütörtökön sem lesz könnyebb dolgunk.

A párharc állása: 1–0 a MEAFC javára.

A MEAFC köszöni a lelkes szurkolóinknak, hogy elkísérték a csapatot erre az összecsapásra. Ismét
szükség lesz a biztatásra, hiszen a párharc második mérkőzése az Egyetemi Körcsarnokban csütörtökön 19 óra 30 perctől lesz.

Minden MEAFC-osra szükség lesz legyen az kicsi vagy nagy, edző vagy szülő vagy más sportág béli.
Szurkoljuk ki együtt a győzelmet! A belépés ezúton is ingyenes lesz.