Kezdőlap BORSOD Borsod - Közélet

Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem és a CATL Debrecen

Cikkünk frissítése óta eltelt 1 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem (DE) és a Contemporary Amperex Technology Co. Ltd. (CATL) magyarországi leányvállalata, amelynek célja a műszaki szakemberek gyakorlati képzésének elősegítése, a tananyag fejlesztése, valamint a közös kutatási projektek megvalósítása az akkumulátortechnológia és az energiaipar területén.

A közlemény szerint a hétfőn aláírt együttműködési megállapodás több szakterületet ölel fel, beleértve az informatikát, a mérnöki és természettudományokat, illetve a kutatás-fejlesztési, oktatási, tudományos és ipari területeket.

A cél az, hogy az az akkumulátorgyártás terén nemzetközi piacvezető vállalat hosszú távon képes legyen biztosítani a debreceni üzem működtetéséhez szükséges, képzett diplomás munkaerőt, az egyetem számára pedig kiemelten fontos a vállalati igényeknek megfelelő mérnökképzés fejlesztése – olvasható a közleményben.

„A CATL elkötelezett a jövő szakembereinek képzése mellett. A Debreceni Egyetemmel kötött együttműködés révén lehetőséget biztosítunk a hallgatóknak arra, hogy a legkorszerűbb ipari ismereteket sajátítsák el, ami kulcsfontosságú az akkumulátortechnológia gyorsan fejlődő világában" – idézték a közleményben Jason Chent, a CATL európai működésért felelős ügyvezető igazgatóját.

Hozzátette: ahhoz, hogy eredményesen tudják támogatni a fenntartható elektromos közlekedési eszközök elterjedését, elengedhetetlen a magasan kvalifikált munkaerő, amihez a Debreceni Egyetem nagy múltja kellő garanciát nyújt.

Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora az aláírás kapcsán kiemelte, hogy az intézményre, mint kutatás-fejlesztési, innovációs tudásforrásra, és mint humánerőforrás-bázisra is számíthatnak a Debrecenben érkező multinacionális cégek.

Alapvetésük, hogy a Debrecenbe betelepülő nagyvállalatokkal olyan viszonyt alakítsanak ki, amely mindkét fél számára gyümölcsöző lehet, különös tekintettel a járműipari szektor szereplőire – tette hozzá.

Mint írták, a CATL Debrecen februárban megállapodást kötött a Debreceni Szakképzési Centrummal duális képzés elindítása céljából, majd júniusban a Miskolci Egyetemmel is stratégiai együttműködésről egyezett meg, a későbbiekben pedig további együttműködéseket tervez a régió oktatási intézményeivel.