Ezen a héten 11 vármegye 53 településén végeznek szúnyoggyérítést a szakemberek.
A katasztrófavédelem közleménye szerint a szúnyoglárvák elleni biológiai védekezés során egy természetes baktérium által termelt fehérjét tartalmazó készítményt juttatnak a vízbe. A fehérje a kijuttatott dózisban kizárólag a csípőszúnyogok lárváit pusztítja el, minden más élőlényre, helyes alkalmazás mellett, még az árvaszúnyogokra is ártalmatlan.
A következő napokban számos helyen, főképp a települések közvetlen közelében, de a lakóövezeteken kívül, ezerötszáz hektáron végeznek földi lárvagyérítést a szakemberek: a Duna mentén a Szigetközben, Komáromban, Dunaújvárosban, Szekszárdon, Baja és Mohács térségében, a Balaton és a Velencei-tó körüli tenyészőhelyeken, valamint Sopron környékén és Vas vármegye egyes területein dolgoznak majd.
A kifejlett szúnyogok elleni védekezést célzó kémiai kezeléseket földi úton, a települések lakott részein, platós gépjárműre szerelt permetező berendezésekkel végzik. A készítményt apró cseppekre bontva, nagyon alacsony dózisban, az esti és éjszakai órákban juttatják ki, így a méhekre és más nappal aktív rovarokra nincs hatással a beavatkozás, ahogy emberre és háziállatokra sem jelent kockázatot.
Békés és Csongrád vármegye számos településén lesz szúnyoggyérítés, Budapest néhány kerületében pedig csaknem huszonnégyezer hektáron pótolják a korábbi szeles idő miatt elmaradt munkákat.
(Fotó: Facebook – BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság)