Kezdőlap MISKOLC Miskolc - Közélet

Rákos gyerekek kezelését segítik az új eszközök

A Gyermekegészségügyi Központ betegellátását – csaknem hétmillió forint értékben – eszközökkel támogatta az Alapítvány a Rákos Gyermekekért.

A beszerzett eszközöket a közelmúltban adták át a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Logisztikai Centrumában. A rákos gyermekek gyógyítását több mint 20 éve támogatja a szervezet.

Az alapítvány fő célja, hogy a gyermekek olyan körülmények között gyógyuljanak, mintha otthon lennének: ne érezzék azt, valami hiányzik, valamire szükség van – mondta Varga Áronné, az Alapítvány a Rákos Gyermekekért kuratóriumának elnöke. Kiemelte:

magánemberek segítsége nélkül nem valósulhatnának meg a felajánlások.

A gyermekek kezelése sokrétű és összetett folyamat, hosszú az út a gyógyulásig. Nagyon örülünk annak, hogy ilyen hasznos műszereket, készülékeket vásárolhattunk. Remélem, a jövőben hasonlóan eredményes lesz az együttműködés – tette hozzá.

Dr. Szabó Miklós, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház orvosigazgató-helyettese köszöntőjében kifejezte örömét, hogy ismét egy adományátadáson vehet részt. 

„Intézményünk életében is egyre nagyobb a jelentősége a társadalmi szerepvállalásnak. Nagyon fontos, hogy vannak alapítványok és vállalkozások, magánemberek, akik úgy gondolják, saját forrásukból áldoznak erre. Különösen igaz ez a gyermekonkológiában, ahol minden segítséggel előremozdulást tudunk elérni. Ezek a betegségek ugyanis nagyon agresszívek, gyors lefolyásúak, ha azonban megfelelő időben és jól avatkozunk be, akkor jó túlélési esélyei vannak a kis pácienseknek" – részletezte.

Dr. Simon Réka a GYEK Onkohaematológiai és Csontvelő transzplantációs Osztályának osztályvezető főorvosa kitért arra, kapcsolatuk az alapítvánnyal már jó néhány évtizedre nyúlik vissza. Az egyik legértékesebb készüléket, amit tőlük kaptak, azóta is mindennap használják a gyógyításban. 

A kapott eszközökről részletes ismertetőt tartott: például, mint mondta, „a most kapott gurulós állványokat nagyon jól fogjuk, tudjuk használni. Ezeknek a segítségével az is megoldható, hogy a kisgyermek tudjon egy kicsit motorozni úgy, hogy az anyukája tolja mellette az infúziós állványt. Fontos, ne erősítsük tovább bennük a betegségtudatot, csinálják azt, amit eddig is csináltak, ezek az eszközök ehhez is hozzásegítik őket.” Megjegyezte végül: az eszközök a lehető legjobb helyre kerülnek. (Forrás:bazmkorhaz.hu)