A piros-fehér diósgyőri csapat 3-1-re legyőzte a Putnokot.

Az új idény első gólját Marin Jurina szerezte, valamint betalált Bényei Ágoston és Lőrinczy Attila is.

Felkészülési mérkőzés

Diósgyőri VTK – Putnok FC 3-1 (2-1)
Miskolc, DVTK Edzőközpont, zárt kapuk mögött

Játékvezető: Nazsa Tamás (Szilágyi Norbert, Vilmányi Simon).

DVTK 1. félidő: Karlo Sentić – Farkas Dániel, Bozhidar Chorbadzhiyski, Bárdos Bence, Godfrey Bitok Stephen – Bényei Ágoston, Holdampf Gergő, Rudi Požeg Vancaš – Gera Dániel, Marin Jurina, Lukács Dániel

DVTK 2. félidő: Artem Odyntsov – Csirmaz István, Szatmári Csaba, Julien Célestin, Bokros Szilárd – Bertus Lajos (Benkő Péter, 74.), Csatári Gergő, Ferencsik Bálint, Medgyes Sinan – Lőrinczy Attila, Papp Marcell (Yevhen Leshchynski, 74.)
Vezetőedző: Kuznyecov Szergej

Putnok: Pápai Krisztián (Mészáros Dávid, 15.) – Szabó Zsombor (Szűcs Dávid, 63.), Mrva Patrik (Kubó Gábor, 69.), Arday Dominik (Fülöp Krisztián, 64.), Nemes Milán (Vattay Márton, 75.) – Lőrincz Attila (Kiss Krisztián, 63.), Dobrovolszky Jenő (Juhos Dávid 58.) – Galacs Erik (Sághy Félix, 75.), Pócsik Botond (Papp Máté, 75.), Bökönyi Adrián (Komári György, 58.) – Boros Gábor (Sramkó Ronald, 58.)
Vezetőedző: Szala Ákos

Sárga lap: Gera Dániel a 27., Papp Máté a 47. percben.

Gólszerzők: Marin Jurina (1-0) a 9., Bényei Ágoston (2-0) a 35., Boros Gábor (2-1) a 40., Lőrinczy Attila (3-1) a 82. percben.

Edzői értékelés

Kuznyecov Szergej
„A felkészülés részét képezte a Putnok elleni mérkőzés, amivel lezártuk ez első, miskolci mikrociklust. Csütörtökön pihenőnap következik, pénteken pedig indulunk az ausztriai edzőtáborba. Ezen kívül egy ellenféllel szemben is látni akartuk az új játékosokat, és kíváncsiak voltunk azoknak a játékosoknak a teljesítményére, akiknek még függőben van a jövője.
Az első félidőben határozottan és jól játszottunk, helyzeteket alakítottunk ki. Hiába még csak először léptünk pályára, működött az összjáték. A második félidőben visszaesett az iram, mégis sikerült szabadrúgásból újabb gólt lőni. Összességében első felkészülési mérkőzésnek megfelelt, amit elvártunk, azt teljesítettük.”

/Nyitókép: Szabó Krisztián/DVTK/