Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
Egy költői kérdéssel indítanék…Vajon miért van az, hogy minden óvodai vagy iskolai Facebook csoportra jut legalább egy idióta szülő! És akkor szerencsénk van, ha csak egy!

A homo socialmedicus idioticus különös ismertető jegye, hogy mindenbe beleköt! Amikor végre konszenzusra jut a csoport, megegyezünk, hogy milyen ajándékot vegyünk a tanárnak, vagy mi legyen a ballagó kis ovisok tarisznyájában, akkor biztos, hogy előáll egy addig nem is említett, „fantasztikus” ötlettel, amihez persze körme szakadtáig ragaszkodik! Természetesen a véleményét szigorúan csak írásban meri elmondani, amikor személyesen találkozunk, csak szemlesütve köszön a többieknek.

A másik jellemző tulajdonság, hogy hihetetlen szófordulatokkal próbálja álcázni, hogy valójában egy unintelligens, rendkívül kellemetlen figura, aki általában helyesírásból egyes! Nem ritkán úgy beleéli magát a saját véleményébe, hogy gátlástalanul átgyalogol mások érzésein, magánéletén.
A Covid időszakban, amikor online zajlott az életünk, nagyon sokszor belefutottam egy-egy Facebook csoportos vérre menő vitába. Amikor ugye amúgy is vékony jégen táncolunk, mert valljuk be a politikán kívül a Covid az, ami olyannyira megosztó, fekete vagy fehér, hogy képes akár családokat is szétszakítani. Miért pont a Facebook csoportot kímélné? Letesztelted a gyereket? Miért? Miért nem? Micsoda felelőtlen vagy…mekkora hülye vagy, minek tesztelteted….stb,stb…

Ha nem vagy bent a közösségi média csoportban, akkor teljesen tudatlanul élsz a világban, ugyanis minden fontos dolog ott dől el! Mindent ott beszélnek meg, mindent megszavaztatunk, megvitatunk, néha cuki képeket küldünk, és ha mindez egy Messenger csoporttal is fűszereződik, akkor belépünk az éjjel-nappal csipogó telefon világába. 
Tudja valaki, miből lesz a környezet témazáró? Nem tudunk belépni a tesi órára, ugye nem kap Józsika egyest!? A kedvencem az volt, amikor otthoni oktatás keretében technikára pom-pomot kellett csinálni, többen aggódtak, honnan vesznek fonalat, mert épp zárva volt minden, majd egy anyuka levágta a gyerek sapkájáról a bojtot és lefotózta! A megoldás mindenképp ötös szerintem!

Szóval a naprakészséggel és a gyorsreagálással együtt egy zárt Facebook csoport pont olyan idegesítő lehet, mint amilyen hasznos. Eleve egy faramuci helyzet, hogy arra kényszerít bennünket, hogy folyton azt böngésszük, lett-e valami új dolog felpakolva az üzenőfalra, hogy született-e döntés valami fontos ügyben, egyszóval folyamatos online létet feltételez. Ezt persze a szülők elfogadják, és tűrik, ami ezzel jár.