Május 22-én nagyszabású emlékkoncertet tartottak az idén januárban elhunyt legendás gitáros, Jeff Beck tiszteletére, Kirk Hammett (Metallica), Johnny Depp (Hollywood Vampires) és Billy Gibbons (ZZ Top) pedig együtt adták elő az Isolation Beck féle feldolgozását.
A rendezvény főszervezője Eric Clapton volt, akinek 1965-ben éppen Beck lett az utódja a The Yardbirds-ben, de rajta és az említett zenészeken kívül színpadra lépett Rod Stewart, Ronnie Wood (Rolling Stones), Rhonda Smith és Anika Nilles is, akik korábban Jeff-fel is játszottak.
Az Isolation eredetileg John Lennon szerzeménye, a feldolgozása pedig Beck '18' című utolsó albumán szerepelt, amelyen szintén közreműködött Johnny Depp.
Jeff Beck emlékkoncertet tartottak gitár fenoménokkal!
Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Hétfőn nagyon erős UV-B-sugárzás várható
Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet. Azt kérték, mindenki fokozottan védekezzen a napsugárzás által okozott leégés ellen. Napközben...





