Vasárnap Budapesten szerepelt a MEAFC-Peka Bau férfi Extraligás röplabda csapata az alsóházi rájátszás negyedik fordulójában. A tét nagy volt, hiszen a fordulót megelőzően hármas holtverseny volt a tabellán, hiszen a Vidux-Szegedi RSE-nek a TFSE-nek és a borsodi alakulatnak is 6 pont szerepelt a neve mellett.

Barócsi Ákos röplabda szakosztályvezető beszámolója szerint a mérkőzés első pontját Árva Milán szerezte a MEAFC oldalról amire három hazai pont érkezett válaszul (3:1). Ezt a két pontos előnyt a budapesti alakulat tudta tartani, de folyamatosan ott loholtak Kovácsék a nyakukon (7:5; 13:11; 17:14). Ebben a periódusban nagyon sok hibával játszott a miskolci csapat és a sok nyitásrontás is nehezítette a helyzetüket. Már 19:16-ra is vezetett a TFSE, amikor is két hazai rontás után már 19:18-at mutatott az eredményjelző. Árva pontjával sikerült egalizálni az állást a MEAFC-Peka Bau-nak majd ismét Árva villant 20:20-ra módosítva az állást. Izgalmas végjáték alakult így ki és két játszma labdához is jutott a MEAFC, de a TFSE visszakapaszkodott (24:24). A végjátékot egy Gombkötő ász szerve zárta le és 25:27 arányban húzta be az első etapot a MEAFC-
Peka Bau.

A második szett 0:2-es MEAFC vezetéssel indult. Komlósi és Árva vezérletével egyre magabiztosabban játszott a kék-fehér alakulat és folyamatosan darálta fel a TFSE-t (8:15; 10:17; 11:19). A miskolci gárda felszabadultan röplabdázott a két fiatal center Faragó és Gombkötő remek megoldásokkal jelentkezett és a többiek is hozták az elvárt szintet, igy 18:25-re nyert meg ezt a játékrészt a MEAFC.

A harmadik szettben sem engedett ki a MEAFC-Peka Bau és végig diktálva a tempót, uralta a mérkőzést. (1:3; 6:9; 13:16) Komlósi, Árva továbbra is szépen termelte a pontokat, remek támadásokat és védekezést mutatott be a MEAFC a TFSE nem találta az ellenszert (14:20). Nem is volt kérdés, hogy ki nyeri ezt a felvonást is hiszen 17:25 arányban nyert a miskolci alakulat és vele a
mérkőzést 0:3-ra.

TFSE – MEAFC-Peka Bau 0:3 (-25, -18, -17)
Budapest, Dr. Koltai Jenő Sportközpont, 81 néző. V.: Barabás, Bibók.

TFSE: Tóth M. 1, Füzék. 1, Quintz 4, Tóth K. 16, Gebhardt 10, Merkler 3. Csere: Laczi (liberó), Balázs 5, Winter 11, Knobloch 1, Tepszis (liberó) Vezetőedző: Nagy Gergely

MEAFC: Kanellopulosz 1, Kovács 4, Gombkötő 4, Komlósi 27, Árva 13, Faragó 2. Csere: Dudás(liberó), Fenyvesi 1. Vezetőedző: Varga László Mihály

Edzői értékelések:

Nagy Gergely: – Tudtuk, hogy csak akkor tudjuk felvenni a versenyt a MEAFC csapata ellen, ha kevés ki nem kényszerített hibával játszunk. Sajnos ez a mai napon nem sikerült, így a rutinosabb csapat akarata érvényesült.

Kovács Zoltán: – Az első szettben nehezen indult be a játékunk sok hibával játszottunk, de a végjátékokat jobban bírtuk. A következő két szettben mi irányítottunk és diktáltuk a tempót. Gratulálok a srácoknak, készülünk az szezon utolsó hazai meccsére a Szeged ellen. A bajnokság vasárnap hazai pályán folytatódik, ahol a Vidux-Szegedi RSE-t fogadja a MEAFC-Peka Bau. Fontos információ, hogy 17 óra 30 perckor kezdődő mérkőzésen köszön el a közönségtől a MEAFC-Peka Bau idényvégén visszavonuló játékosai Kozsla Ádám és Kovács Zoltán.