Péntek éjfélig meghosszabbították a másodfokú hőségriasztást, szombattól pedig harmadfokú riasztás lép életbe az egész országban. A hatóságok szerint a tartós extrém meleg különösen a gyermekeket, az időseket, a várandósokat és a krónikus betegeket veszélyezteti. Arra kérik a lakosságot, hogy fogyasszanak elegendő folyadékot, a legmelegebb órákban kerülék a tűző napot, és mindeki fokozottan figyeljen egymásra. A katasztrófavédelem azt közölte, hogy a hőségriadó kezdete óta csaknem száz alkalommal kellett segítséget nyújtani egyedül élő idős embereknek.
NEKED AJÁNLJUK
Forgalomkorlátozás lesz holnap a Szalamander fáklyás felvonulás miatt
A Miskolci Egyetem végzős hallgatóinak Szalamander felvonulása miatt szerdán 20:50-től várhatóan 21:05-ig a Tiszai pályaudvar irányába villamosok helyett villamospótló autóbuszok közlekednek a Malomszög utca...





